Historia koła

Wersja do wydrukuWersja PDF

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA SKN z dnia 07.04.2011

Dzisiejsze spotkanie poświęcone było między innymi podsumowaniu Dnia Otwartego.

W dalszej części jeden z kolegów przedstawił, gotową już, ankietę na temat kierunki “Elektroradiologia”, która została przygotowana w wolnym czasie przez członków naszego SKN-u.

Kolejnym punktem była dyskusja na temat pomysłu utworzenia biblioteki prac licencjackich, która miałaby pomóc młodszym studentom. Doszło jednak do dużej rozbieżności zdań i pomysł póki co został odłożony.

Istotne jest wprowadzenie funkcji medialnego informatora, polegającej na aktualizacji strony SKNu o informacje dotyczące szkoleń, w których moglibyśmy wziąć udział.

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA SKN z dnia 31.03.2011

Na dzisiejszym posiedzeniu koła ostatecznie, wspólnie zatwierdziliśmy wszystkie szczegóły dotyczące mających odbyć się w najbliższą niedzielę dni otwartych.
Następnym punktem programu było przedstawienie przez przewodniczącą tematów prezentacji do przygotowania dla członków naszego SKN-u na Krajową Konferencję Kół Elektroradiologii, mającą odbyć się w listopadzie br., której mamy zaszczyt być organizatorami.
Pod koniec naszego spotkania starszy rocznik miał okazję zdać relację z wycieczki do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, która odbyła się 15.03.2011roku.

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA SKN z dnia 17.03.2011

Dzisiejsze spotkanie poświęciliśmy na podsumowanie prac przygotowawczych nad Dniem Otwartym, ustalenie listy członków i głosowanie dotyczące znaku rozpoznawczego, którym w tym roku będą żółte koszulki.

Ważniejszym punktem było jednak uchwalenie Regulaminu Studenckiego Koła Naukowego Elektroradiologii, w którym to regulaminie zamieściliśmy zasady funkcjonowania koła, uchwalania postanowień i inny zasadnicze kwestie,

bez których działalność koła nie ma prawa bytu. Znaczącą innowacją jest wcielenie w skład Zarządu Koła Administratora Strony Internetowej w osobie Dawida Dokudowca. Gratulacje, Dawid!

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA SKN z dnia 03.03.2011

Na dzisiejszym spotkaniu dyskutowaliśmy przede wszystkim o Dniach Otwartych. Wymienialiśmy się sugestiami,

a starsi koledzy swoimi doświadczeniami w tej materii. W efekcie postanowiliśmy przyjąć część zeszłorocznych pomysłów oraz kilka „świeżych”.

Kolejnym punktem programu koła było omówienie projektu graficznego ankiety o jakości kształcenia na kierunku Elektroradiologia na WUM-ie. Projekt ów jest jeszcze niedoskonały, ale mamy nadzieję nadać mu odpowiednią formę na najbliższych spotkaniach.

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZEŃ KOŁA W MIESIĄCACH : PAŹDZIERNIK 2010 – STYCZEŃ 2011

Październik był trudnym miesiącem, ponieważ koło żegnało część swoich członków i tłumnie przyjmowało ich następców. Czas ten upłynął pod znakiem organizacji formy i terminów posiedzeń.

Listopad był natomiast czasem dyskusji na temat planowanych konferencji i wystąpień członków koła na forum uczelnianym i nie tylko. Pojawiło się mnóstwo świeżych pomysłów na metody promowania kierunku.

W grudniu członkowie koła przygotowując się do zbliżającej się sesji egzaminacyjnej, zastanawiali się również nad wyborem nowego Przewodniczącego Koła, który miał zastąpić bardzo energicznego Marka Mazura.

Styczeń 2011 – nowy przewodniczący i nowy punkt widzenia, dyskusja na temat Dni Otwartych.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO ELEKTRORADIOLOGII

W kilka lat po powstaniu kierunku Elektroradiologia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, kilkoro studentów pod batutą pana mgr Wojciecha Trojanowskiego postanowiło rozwinąć swoje zainteresowanie technicznym obliczem diagnostyki radiologicznej i zarazić tym innych. Byli to: Joanna Bogusz, Adam Frączek, Aneta Kosińska, Marek Mazur, Paweł Szymik. SKN powołano oficjalnie w styczniu 2010 roku i od tamtej pory na każdym posiedzeniu koła w I Zakładzie Radiologii Ogólnej i Klinicznej na Chałubińskiego 5 pojawiało się coraz więcej osób chcących poszerzać świadomość społeczności akademickiej, dotyczącą funkcjonowania i przeznaczenia Elektroradiologii jako kierunku i profesji.

Mimo tego, że „ojcowie koła” przeszli już na emeryturę, ich młodsi koledzy kontynuują rozpoczęte przez nich prace, realizując przy tym własne pomysły.